Bibione – co vidět v Bibione a okolí? Máme pro vás 9 tipů 4.7/5 (10)

Bibione je takové typické italské plážové městečko. Pláž u Bibione je plná deštníků a lehátek, které jsou rovnoměrně uspořádané podél pobřeží. Na hlavní ulici ve městě, která se jmenuje Orsa Maggiore, najdete mnoho restaurací, barů a obchodů. Asi byste jen těžko hledali typičtější italskou destinaci pro nás, pro Čechy, nebo i pro Poláky. Máme to tady prostě rádi. A jezdíme sem rádi.

Co ale v Bibione navštívit? Zde je seznam 9 fantastických míst a aktivit – alespoň část byste měli během své cesty do Bibione prozkoumat.

1. Laguna mezi Bibione a Caorle

Laguna mezi Bibione a Caorle

Laguna mezi Bibione a Caorle

Mezi Caorle a Bibione se na ploše několika tisíc hektarů rozkládá laguna – vodní plocha s rákosím a typickými rybářskými chýšemi. Jsou to taková typická obydlí, která v minulých stoletích využívali rybáři a lovci jako základnu pro svou činnost. V této laguně se míchá slaná mořská voda se sladkou z řek Lemene a Livenza, které tu na obou koncích Caorle ústí do moře. Dnes už většina rybářů žije pouze ve městě nebo jeho přilehlém okolí, několik jich ale ještě zůstává v původních rákosových chýších Casoni na tzv. Ostrově rybářů (Isola dei pescatori) v laguně. Určitě je to zajímavé místo na výlet.

Zajímavost: Víte, že v této oblasti žil také známý spisovatel Ernest Hemingway? Někteří staří rybáři si ho dokonce pamatují osobně. Když tu pobýval, do laguny chodil na lov – ostatně jeho dům lze zahlédnout z lodě. Hemingway do prostředí Caorle e jeho laguny zasadil také děj svého románu “Za řekou a mezi stromy”.

2. Zoo Punta Verde

Lev v Punta Verde

Lev v Punta Verde

Punta Verde je soukromá zoologická zahrada, kde našlo domov mnoho druhů zvířat – namátkou žirafy, opice, hroši, lvi, tygři nebo medvědi. Jedna z nejlepších čistých, dobře udržovaných, zajímavých zoologických zahrad pro malé děti v oblasti Bibione. Popis zvířat je zde ukázán způsobem, který je vhodný pro děti. K návštěvě všeho potřebujete 1-3 hodiny! Počítejte s tím.

Zoo funguje od roku 1979 a je nezávislé na veřejných dotacích. Rozkládá se na ploše cca 100 000metrů čtverečních.

Určitě stojí toto ZOO za návštěvu. Hlavně, pokud sebou máte děti. Ani vstupné není tak vysoké: dospělí – 11 euro, děti (od 3 do 11 let) – 8 euro.

3. Bibione Spiaggia – Bibione Beach (hlavní pláž v Bibione)

Pláž v Bibione

Pláž v Bibione

Bibione Spiaggia je dá se říci jakousi centrální částí letoviska. Část s typickým ruchem prázdninového městečka, protkaného několika obchodními třídami s restauracemi, pizzeriemi, najdete zde mnoho atrakcí, kaváren, barů, restaurací a podobně. Co zde dělat? Procházka podél pobřeží, plavba po vlnách moře, sledování vašeho dítěte, jak si hraje s ilustrátory – každá z těchto aktivit činí Bibione Beach speciální svým vlastním způsobem.

Pro milovníky péče o tělo a wellness je zde ideálním řešením návštěva centra Bibione Thermae and Spa. Můžete zde celoročně využívat bazény, sauny, turecké lázně, bahenní zábaly a ostatní služby. Každý si zde prostě najde to svoje. Nakupování zde je také fajn. Pláž v Bibione je velmi široká, s jemným pískem a pozvolně se svažujícím břehem do moře.

4. Kostel Santa Maria Assunta (česky to je Kostel Nanebevzetí Panny Marie)

Chiesa Santa Maria Assunta

Chiesa Santa Maria Assunta

Farní kostel Santa Maria Assunta je typický svojí trojúhelníkovou střechou. V kostele se provádějí pravidelné bohoslužby pro domácí i pro turisty.

Jedná se o krásnou stavbu. Pokud tento kostel navštívíte někdy přes víkend, pravděpodobně zde uvidíte svatbu – v tomto populárním kostele jsou svatby téměř po celý víkend.

Pokud vstoupíte dovnitř, můžete obdivovat nádherné interiéry.

Opravdu stojí za podívání.

5. Luna Park Adriatico

Lunapark v Bibione

Lunapark v Bibione

Luna Park Adriatico najdete v centrální části Bibione,, u velkého parkoviště. Dojdete sem v pohodě pěšky z centra Bibione asi tak za 5 až 10 minut chůze. Luna Park není nijak velký, je to taková větší česká pouť. Vstup do lunaparku je volný – platí se pouze návštěva konkrétních atrakcí. Je to v podstatě místo plné kolotočů, autíček, je tady horská dráha, různé skluzavky – prostě ráj pro děti a noční můra pro peněženky rodičů 🙂

Luna Park v Bibione se nachází na Via Orsa Maggiore. V materiálech se píše o 65 atrakcích, nám jich přišlo tak 30-40.

6. Maják v Bibione

Starý maják v Bibone.

Starý maják v Bibone.

Moc pěkný cíl na procházku. Ostatně starý maják v Bibione je oblíbeným cílem procházek turistů. Najdete ho na východním cípu pláže v Bibione, u ústí řeky Tagliemento. Stojí asi tři kilometry od Bibione – takže opravdu příjemná procházka. Dojdete k němu po pláži.

Maják je takový jeden ze symbolů Bibione – objevuje na většině pohlednic a jiných suvenýrů. Veřejnosti je nepřístupný.

7. Udělejte si výlet do Benátek

Z Bibione je to kousek do Benátek.

Z Bibione je to kousek do Benátek.

Kdo by se mohl jet do Bibione a mohl by opomenout krátký výlet do jednoho z nejzajímavějších a nejatraktivnějších měst planety? Slavné město kanálů a mostů, Benátky, je vzdáleno od Bibione jen něco málo přes hodinu. Využijte toho a jeďte tam.

Zde si můžete vychutnat jedinečné prostředí – existuje dlouhý seznam zajímavostí v Benátkách – vydejte se na výlet na lanovce, přes Most vzdechů (italsky Ponte dei Sospiri) a také se vydejte nasát atmosféru na Náměstí svatého Marka.

8. Navštivte také Terst a Udine

Benátky nejsou jediné skvělé místo, které můžete navštívit v rámci jednodenního výletu z Bibione. Trieste (Terst) je historické město s nádhernými památkami, jako je zámek Miramare a St. Justus Cathedral. Opět se sem můžete dostat z Bibione za něco málo přes hodinu.

Udine je další možností, kam se vydat na výlet. Toto atraktivní město se pyšní zajímavými kostely a paláci, je zde i impozantní hrad.

9. Villa Manin

Tato úžasná vila a zároveň i výstavní prostor si zaslouží také zmínku. 40 minut od Bibione stojí vila ze 17. století. Majestátní stavba Villa Manin se nachází v Passariane v obci Codroipo v provincii Udine, je to jedna z nejvýznamnějších uměleckých památek a je jedním z nejoblíbenějších symbolů cestovního ruchu a kultury této oblasti.

Stavbu dokončil v 17. století šlechtic Ludovico I. Manin, aby tak oslavil bohatství a moc rodiny Manin.

Nejde jen o jednu vilu, ale spíše o soubor staveb. Soubor se skládá z centrální stavby, která byla rodinným domem, a několika okolních budov postavených v pravém úhlu k hlavní budově. Ve východním křídle byly původně umístěny sklepy a sýpky, zatímco stáje byly v západním křídle, kde dnes sídlí muzeum kočárů.

Tento majestátní komplex v Passariane byl vždy úzce spojen s místními historickými a politickými událostmi: na konci 18. století, za vlády posledního benátského dóžete Ludovica Manina (1789 – 1898) si Napoleon Bonaparte vybral tento komplex jako generální ředitelství francouzských vojsk během italské kampaně.

A co vy? Co se v Bibione líbilo vám? Co jste tam viděli?

Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

MAPA: Kde najdete Bibione?

 

FOTO: Pár fotografií z Bibione

Bibione

VIDEO: Krása Bibione

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Napište komentář ke článku, budeme rádi