Bibione - Itálie

Bibione

Itálie

Bibione je oblíbené přímořské letovisko na severu Itálie. Je to vhodné místo na dovolenou pro každého, kdo hledá slunce, moře a obecně letní zábavu. Má pěknou písčitou pláž, vysokou kvalitu vody a také služeb. Jsou zde například i termální lázně, kde si je možné dokonale zrelaxovat. Okolí je také vhodné pro pěší turistiku nebo cyklistické výlety.

Výrazným místem v Bibione je maják na mysu Punta Tagliamento o výšce 18 metrů. K dispozici je tak krásný výhled na moře, ostrov Tavolara a lagunu Vallevecchia. Zajímavý je také kostel Santa Maria Assunta nebo Valgrande a tedy chráněná oblast skrývající překrásnou faunu a flóru. Z podobného soudku je také překrásná laguna Laguna di Marano.

Ideálním způsobem, jak si užít krásy Bibione je vyrazit na některý z výletů na lodi, který povede okolo těch nejpěknějších zákoutí místního pobřeží. Nebo čas strávit aktivně a vyrazit na někerou z místních cyklostezek a poznat okolí ze sedla bicyklu. To rodiny s dětmi mohou využít místní akvapark se spoustou atraktivních atrakcí, pro děti všeho věku.

Jelikož jsme v Itálii, tak lákadlem je i místní kuchyně. Na talíři návštěvníků tak nesmí chybět pizza, těstoviny, mořské plody nebo vyhlášená italská zmrzlina. Italskou samozřejmostí je také kvalitní víno pro kvalitně strávený čas s rodinou nebo přáteli.