Kypr

Kypr

Kypr je ostrov ve Středozemním moři rozdělený na řeckou a tureckou část. Řadí se k populárním lokalitám pro dovolenou u moře, ale také pro objevování zajímavých historických památek. K vidění toho je skutečně hodně.

Hlavním a zároveň největším městem je Nikósie. Jako v jiných velkých městech, tak i zde je přehršel památek. Takže můžete navštívit starobylé kostely, mešity, muzea nebo trhy. Zajimavý je také přistav Larnaka, kde se nachází i mezinárodní letiště. Zde jsou k viděn krásné pláže, kostel sv. Lazara, solné jezero a plameňáci.

Na jihozápadním pobřeží Kypru se nachází město Paphos, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, čili se jedná o vhodnou zastávku pro fanoušky historie. K vidění jsou zde mozaiky, hrad, klášter nebo zátoka Petra tou Romiou, kde se má každoročně z moře vynořit bohyně Afrodita. Populární středisko je Ayia Napa, které se může pochlubit písčitými plážení a bujarým nočním životem.

Ve středu Kypru je pohoří Troodos s nejvyšší horou Olympus. Jedná se o ideální místo pro turistiku nebo cyklistiku. Po celém ostrově můžete navštívit řadu malebných vesnic, kostelů s byzantskými freskami a kláštery.