Andalusie - Španělsko

Andalusie

Španělsko

Andalusie okouzlí kažédho návštěvníka svou rozmanitostí a šarmem. Zde si můžete užít dovolenou plnou zážitků, ať už hledáte relaxaci, dobrodružství, umění nebo gastronomii. Jih Španělska má rozhodně co nabídnout a každý si tady přijde na své.

Pro Andalusii je typická její bohatá historie, kterou je možné vidět v památkách a tradicích prakticky na každém kroku. Je zde několik měst, která patří k světovému dědictví UNESCO, jako je Cádiz, Córdoba, Granada nebo Sevilla. V těchto městech je možné vidět krásné stavby, které jsou důkazem , židovského, křesťanského a islámského vlivu na kulturu Andalusie. Mezi nejznámější památky patří Alhambra, Mezquita nebo Giralda.

Ke kultuře Andalusie patří známé býčí zápasy a dále se jedná o oblast původu flamenca. Tamní kuchyně je ovlivněna středomořskou dietou a arabskými kořeními. Mezi nejznámější pokrmy patří gazpacho, paella, tapas nebo šunka serrano.

K velkému lákadlu Andalusie patří také příroda. Je zde spousta národních a přírodních parků, které zabírají více než 30 procent území. Jedná se o ideální místa pro aktivity, jako je pěší turistika, cykloturistika nebo třeba jízda na koni. K nejzajímavějším přírodním lokalitám patří Doñana, Sierra Nevada nebo Cabo de Gata.