Sardinie / Sardegna - Itálie

Sardinie / Sardegna

Itálie

Sardínie je druhý největší středomořský ostrov, který návštěvníky uchvátí svým blankytně modrým mořem, písčitými plážemi, divokými lesy, jeskyněmi i starobylými památkami. Na Sardínie si svou dovolenou dokáže užít skutečně každý, ať už chce jen relaxovat nebo si svůj pobyt uží aktivní formou.

Hlavní a největší město Cagliari se může chlubit bohatou historií a kulturou. Ke známým památkám patří katedrála Santa Maria di Castello, pevnost San Michele, amfiteátr z 2. století nebo botanická zahrada. Nebo si zde můžete odpočinout na osmikilometrové pláži Poetto.

Turistům by neměla uniknout ani pobřežní oblast Costa Smeralda na severovýchodě Sardínie známá díky své nádherné přírodě. Stala se populárním cílem pro bohaté a slavné osobnosti, které sem přijíždějí za tyrkysovým mořem, bílými plážemi a skalnatými zátokami. Costa Smeralda má velké možnosti pro zábavu a sport. Do úvahy rozhodně připadají aktivity jako potápění, surfování nebo plachtění po okolních ostrovech.

Atraktivními misty jsou tzv. nuraghe a tedy prastaré kamenné stavby. V podstatě se jedná o věže nebo pevnosti z velkých kamenů, které sloužily jako obydlí nebo obranné stavby. Tím nejznámějším nuraghem je Su Nuraxi di Barumini, který zasloženě nechybí ani na seznamu UNESCO. Za návštěvu na Sardínii rozhodně stojí také La Maddalena a tedy souostroví sedmi hlavních ostrovů, které jsou národním parkem. K vidění jsou zde nádherné scenérie a bohatá fauna a flóra. Největším a nejobydlenějším ostrovem je Isola La Maddalena s malebným přístavem a historickým centrem.