Barcelona - Španělsko

Barcelona

Španělsko

Katalánská metropole Barcelona se řadí k těm nejnavštěvovanějším turistickým destinacím v Evropě. Je městem bohaté historie a památek ze seznamu UNESCO. Velkým lákadlem jsou stavby slavného architekta Antoni Gaudího. Jeho nejslavnější dílo je chrám Sagrada Familia, který je stále ve výstavbě. Vedle toho navrhl park Güell, Casa Batlló nebo Casa Milà, která je známá také jako La Pedrera pro svůj nepravidelný tvar.

V Barceloně si je možné užít moře plnými doušky, když jsou zde kilometry pláží. V tamním přístavu si můžete prohlédout i velké luxusní jachty. Nebo navštívit bacelonské akvárium L´Aquarium de Barcelona, které se řadí k největším v Evropě a kde je spousta aktivit spojených s mořským životem. Vzhledem k tomu, že je Barcelona velkým městem, tak nabízí i spoustu kulturních akcí. Tím nejznámějším festivalem je koncem září La Mercè na počest patronky Barcelony.

Velkým tahákem je také místní slavný fotbalový velkoklub FC Barcelona a tedy jeden z nejlepších a nejpopulárnějších klubů na světě. To na stadion Camp Nou láká fandy z celého světa, aby si vychutnali atmosféru zápasu na domácím hřišti. Samozřejmě nechybí ani rozsáhlé muzeum připomínající velké úspěchy klubu a příběhy těch největších klubových legend jako je například Lionel Messi.