Rimini - Itálie

Rimini

Itálie

Italské město Rimini z regionu Emilia-Romagna se řadí k nejznámějším a nejnavštěvovanějším turistickým letoviskům v Itálii i celé Evropě. Turisté sem jezdí za sluncem, mořem, zábavou a kulturou. Rimini se může pochlubit širokou písčitou pláží s čistým modrým mořem. Je to město s bohatou historií, kde jsou k vidění starověké římské a také modernější renesanční památky.

K zajímavým památkám patří Augustův oblouk z roku 27 př.n.l, což z něj dělá nesjtarší římský oblouk v severní Itálii. Byl věnován římskému císaři Octavianu Augustovi. Další významná antická pamětihodnost je sedmdesát metrů dlouhý Tiberiův most, který byl postaven za vlády císaře Tiberia. Pozornosti návštěvníků by neměla uniknout ani Malatestova hradní pevnost nebo archeologické naleziště Domus del Chirurgo.

Užít si Rimini je možné i z paluby lodi, kdy je možné vyrazit na různorodé plavby, které přiblíží krásy pobřeží z jiného úhlu pohledu. Příznivci aktivně strávené dovolené mohou svůj pobyt strávit v sedle bicyklu a poznávat krásy okolí takto.

Návštěvníkům je k dispozici také vyhlášená italská gastronomie. Na talíři tak nikomu nesmí chybět pizza, těstoviny, mořské plody nebo gelato. A ideálně to vše zapít vyhlášeným italským vínem.