Kréta - Řecko

Kréta

Řecko

Řecký ostrov Kréta je velmi atraktivní turistickou destinací, díky své bohaté historii, nádherné přírodě a v neposlední řadě výborné kuchyni. Kréta dokáže uspokojit každého turistu, ať už hledá relaxaci na pláži, chození po památkách nebo nějakou formu aktivní dovolené.

K těm nejzajímavějším místům se řadí Knossos, který byl centrum minojské civilizace. A dodnes se zde zachovaly zbytky velkolepého paláce a dalších staveb. Pozornosti turistů by nemělo uniknout ani krétské hlavní město Heraklion, které v sobě kombinuje moderní město s řadou historických památek jako pevnost Koules, katedrála svatého Miny, fontána Morosini nebo archeologické muzeum, které je považováno za jedno z nejlepších v celém Řecku.

I druhé největší město na Krétě Chania nabízí velmi krásnou podívanou. Za zmínku stojí starý přístav s majákem, mešita Kioutsouk Hasan, loděnice a námořní muzeum. Příznivci opalování na pláži by se měli strávi nějaký čas na Elafonisi asi nejznámější krétské pláži, která je známá narůžovělým pískem a tyrkysovým mořem. Jedná se doslova o ráj pro koupání, opalování a relaxaci. Kousek od pláže se nachází malebný ostrůvek, který podtrhuje jedinečnost tohoto místa.