Dubrovník - Chorvatsko

Dubrovník

Chorvatsko

Dubrovník na jihu Dalmácie je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celém Chorvatsku. Jedná se o město s bohatou historií sahající až do starověku, kdy byl založen jako řecká kolonie. Následne byl součástí římské říše, byzantské říše, benátské republiky a rakousko-uherské monarchie.

Dubrovník je známý pro své staré město s impozantními hradbami a pevnostmi, které nechybí na seznamu světového dědictví UNESCO. K hlavním atrakcím patří hlavní pěší zóna Stradun lemovaná kamennými paláci, kostely a fontánami nebo Orlandův sloup jakožto symbol svobody a nezávislosti Dubrovníku. Zajímavý je také místní františkánský klášter, který ukrývá třetí nejstarší lékárnu v Evropě.

Díky dobré poloze na břehu moře je Dubrovník vhodný pro relaxaci na pláži, šnorchlování, potápění, jachtingu nebo jako základna pro výlety na okolní ostrovy, jako jsou třeba Lokrum, Mljet nebo Elafitské ostrovy. Jedná se o město známé také pro svůj kulturní život, když v létě se konají různé festivaly, koncerty a představení v historickém prostředí starého města.