Itálie

Itálie

Itálie středomořská země známá pro svou krásnou přírodu, kulturu a vyhlášenou kuchyni. Díky bohaté historii mohou miliony turistů obdivovat nádherné památky světové známosti jako je Koloseum a další římské památky, Vatikán nebo Benátky. Svůj půvab mají i přímořské vesničky a sever země osloví i milovníky horské turistiky případně lyžování v zimě. Při objevování Itálie turistům na talíři nesmí chybět výborná pizza, těstovin nebo si jen tak užívat vyhlašenou gelatu (zmrzlinu).

Žádnému návštěvníkovi Itálie by neměla uniknout oblast Veneto, která nabízí romantické Benátky s nádhernými paláci a především slavnými kanály, které umožňují projížďku na gondole. Atraktiní je i Cinque Terre a tedy barevné vesnice na pobřeží Ligurského moře spojené turistickými stezkami a nabízející nádherné výhledy a gastronomické zážitky.

Krásy Itálie je dále možné obdivovat v Toskánsku se svým centrem ve Florencii, kde návštěvníky pohltí jedinečná renesanční atmosféra. To v Kampánii je k navštívení Neapol na úpatí sopky Vesuv. Nedaleko si je možné prohlédnout slavné Pompeje, které spolu s dalmšími městy poničila masivní erupce v roce 79 n.l. Na své si turisté přijdou i na Sicílii s další známou sopkou Etnou.

Ať se v Itálii vydáte kamkoli, tak si můžete být jistí, že pokaždé to bude zážitek, který je umocněn vřelostí a přátelským chováním místních lidí, kteří dávají celému Apeninskému poloostrovu jedinečnou duši.