Chorvatsko

Chorvatsko

Chorvatsko je ideální destinací pro každého, kdo hledá slunce, moře, přírodu a kulturní vyžití. Nabízí něco pro každého, od písečných pláží a křišťálově čisté vody, přes národní parky s vodopády a jezery, až po historické památky a muzea. Chorvatsko je také zemí pohostinných a přátelských lidí se zajímavou kuchyní, hudbou a tradicemi.

K nejpopulárnějším regionům Chorvatska se řadí poloostrov na severozápadě země Istrie. Ta je známá svou rozmanitou krajinou zahrnující olivové háje, vinice, lesy i atraktivní pobřeží. Istrie je také bohatá na kulturní dědictví. K navštívení jsou zde starobylé římské památky, středověké kostely a pevnosti nebo malebné vesničky. Zajímavá je také pro milovníky špičkové gastronomie, když tady můžete ochutnat speciality jako jsou pršut (sušená šunka), trufle, sýry nebo víno.

Dalším populárním regionem Chorvatska je Dalmácie rozkládající se na jižním pobřeží země. Je proslulá svými ostrovy, které jsou ideální pro relaxaci i dobrodružství. Můžete si například pronajmout loď a objevovat skryté zátoky a pláže, nebo se vydat na pěší nebo cyklistickou túru po horských stezkách. Dalmácie je domovem některých z nejkrásnějších měst Chorvatska. Mezi ně bezesporu patří Split, Dubrovník nebo Zadar. Tato města vás okouzlí svou architekturou, atmosférou a pěknými pamětihodnostmi.

Chorvatsko toho svým návštěvníkům nabízí mnoho a je jednou z těch zemí, které si zamilujete na první pohled. Je to prázdninová destinace, kam se budete chtít vracet znovu a znovu, když pokaždé bude co objevovat.