Costa Del Sol - Španělsko

Costa Del Sol

Španělsko

Costa del Sol je oblast v Andalusii zahrnující pobřežní města a vesničky okolo Málagy a východní části Campo de Gibraltar v Cádizu. Řadí se k velmi oblíbeným destinacím pro milovníky slunce, moře, kultury a zábavy. Kromě písečných pláží je v Costa del Sol možné navštívit i horské parky, je to tedy oblast, která má od každého něco.

Pláže v Costa del Sol se řadí k nejlepším ve Španělsku. Můžete si vybrat ze spousty pláží různých velikostí a druhů. Spousta lidí tyto pláže využije jen tak pro lenošení na lehátku, ale jsou i aktivní možnosti jako šnorchlování, potápení se mezi rybami nebo si zkusit některou vodní atrakci, kterých bývá v turistických letoviscích zpravidla velký počet.

Costa del Sol v sobě obsahuje bbohatou historii a tradice Andalusie. Je zde spousta památek a muzeí, které stojí za návštěvu, jako je například Picassovo muzeum v Málaze, Alhambra v Granadě nebo Mezquita v Córdobě. Na Costa del Sol je dále možné ochutnat tradiční gastronomii nebo si užít tradiční hudbu a folklór, které jsou ovlivněny různými kulturami, které touto oblastí prošly.

Costa del Sol má několik oblíbených turistických letovisek, jako jsou Marbella, Torremolinos nebo Benalmadena, kde je možné si užívat bujarý noční život, kasina, bary a kluby. Dále je v oblasti spousta golfových hřišť různých obtížností a kvality.