Costa Blanca - Španělsko

Costa Blanca

Španělsko

Costa Blanca je označení používané pro pobřeží provincie Alicante. Díky svému příznivému počasí patří k těm nejpopulárnějším turistickým destinacím ve Španělsku. Na Costa Blanca si to své najdou všechny věkové kategorie, od pláží a golfu po muzea a parky. Je to také oblast mixu krásných historických památek a nových moderních měst.

Je to tedy taková kombinace malebných rybářských vesniček a rušných letovisek s bohatými možnostmi zábavy. K nejznámějším letoviskům se řadí Benidorm s bary, kluby a zábavními parky, nebo také Alicante, které je hlavním městem celé provincie s bohatou kulturu, historii a gastronomii. V Alicante si můžete prohlédnout hrad Santa Bárbara, muzeum MARQ nebo promenádu Explanada de España lemovanou palmami.

Z přírodních krás se Costa Blanca může pochlubit krásnými plážemi, průzračným moře,, horami nebo vinicemi. Je zde tedy prostor pro obrovské množství volnočasových aktivit. Moře nabízí možnosti pro plavání, šnorchlování, windsurfing nebo třeba čím dále populárnější paddleboard. Hory jsou ideálním místem pro turistiku nebo cyklistiku.

Na Costa Blanca se také odráží vlivy různých civilizací a národů, které zde žily nebo žijí. Jsou zde k nalezení stopy po Iberech, Féničanech, Řecích, Kartagincích, Římanech, Vizigótech, Arabech, Kastilcích nebo Aragóncích. To se projevuje v architektuře, umění, náboženství, hudbě nebo folklóru. Můžete si zde prohlédnout spoustu hradů, kostelů, klášterů, paláců nebo pevností z různých historických období.