Sicílie - Itálie

Sicílie

Itálie

Sicílie je největší ostrov ve Středomoří a historicky se jedná o takovou křižovatku civilizací, což se promítá do tamních památek. V sicilské sopečné půdě se daří pomerančům, olivám i vynikajícímu vínu. Ostrov je domovem slavné aktivní sopky Etny, která nabízí velmi atraktivní možnosti pro turistiku. Sicílie je vhodná dovolenková destinace pro každého, kdo hledá slunce, pláže, gastronomii, historii i krásy přírody.

Hlavním a největším městem Sicílie je Palermo. To se během své dlouhé historie bylo pod nadvládou Řeků, Římanů, Arabů, Španělů a dalších národů, které zanechali stopu ve zdejších pamětihodnostech. K největším památkám patří katedrála Santa Maria Assunta, královský palác s kaplí Palatina, kostel San Giovanni degli Eremiti s červenými kupolemi nebo divadlo Massimo. Palermo se chlubí také bohatou gastronomíi zahrnující arancini, cannoli, caponata nebo panelle.

Etna je nejaktivnější a nejvyšší sopka v Evropě a bezpochyby je to nejpopulárnější atrakce ostrova. Je také na seznamu světového dědictví UNESCO pro své jedinečné prostředí. Atraktivní je Etnu navštívit s průvodcem, který vám ukáže nejzajímavější místa a řekne všechny důležité informace. A je toho opravdu hodně, jelikož je zde možné obdivovat lávová pole různé jeskyně, ale také lány s citrusy, olivami, vínem a jinými plodinami.

K nejkrásnějším městům na Sicílii se řadí Taormina stojící na skalnatém útesu nad mořem. Je to populární letovisko, kam se jezdí obdivovat jeho malebnost, historii a kulturu. Jedním z tamních symbolů starobylé řecké divadlo, které patří k těm nejlépe zachovaným v Itálii a nabízí skvělý pohled na moře i Etnu. K dalším památkám patří katedrála San Nicola, palác Corvaja, zahrada Villa Comunale nebo brána Porta Messina.

Jistě zajímavé jsou také Liparské ostrovy v blízkosti města Messina. Jedná se o sopečné ostrovy a některé z nich jsou dosud aktivními sopkami. Nejznámějšími jsou Stromboli a Vulcano a lákadlem jsou hlavně zdejší termální prameny. Na své si přijdou obecně milovníci krásné přírody a skvělým tipem je si pronajmout loď a objevovat zátoky a skalní útvary.