Rhodos - Řecko

Rhodos

Řecko

Rhodos patří k těm nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, který nabízí ideální podmínky strávení letní dovolené. Jeho stejnojmenné hlavní město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Rhodos je známý také jako ostrov rytířů, jelikož byl v minulosti sídlem řádu johanitů (též templáři nebo maltézští rytíři), kteří vybudovali impozantní pevnost.

Hlavní město Rhodos je velkou atrakcí ostrova, jelikož je to jedno z nejlépe zachovaných středověkých evropských měst. K prohlédnutí jsou jeho hradby, brány, paláce, kostely a muzea. Pozornosti by neměl uniknout Velmistrovský palác, který byl sídlem rytířů johanitů nebo přístav Mandrak, kde měl stát Rhodský kolos jeden z původních sedmi divů světa.

Lindos je malebné městečko známé pro svou akropoli s chrámem bohyně Athény Lindské. A hlavně výhledy na moře a okolní pláže jsou z tadyma skutečně úchvatné. Pro příznivce vodních sportů je ideálním místem pro rekreaci poloostrov Prasonisi, kde bývají ideální větrné podmínky pro windsurfing, kitesurfing a podobné sportovní vyžití. Zajímavým místem na Rhodosu je také Kamiros a tedy zbytky antického města, které ve své době patřilo k těm nejdůležitějším na ostrově.