Řecko

Řecko

Řecko je nádherná země pařící k těm nejpopulárnějším dovolenkovým destinacím. Vyznačuje se krásnými plážemi a vynikající gastronomii. Důležitou roli hraje také bohatá historie této oblasti, kde byly prakticky položeny základy naší civilizace. Je zde tedy spousta historicky významných památek, které do Řecka každoročně lákají miliony turistů z celého světa.

Jedna z největších řeckých charakteristik je velký počet ostrovů, kterých jsou doslova tisíce, i když obydlený je jen zlomek. Dopravovat se mezi nimi jde buď pomocí lodí, trajektů nebo letadel. K těm nejpopulárnějším řeckým ostrovům patří Rhodos, Kréta, Santorini, Korfu a Zakynthos.

Velkým lákadlem jsou pro turisty řecké antické památky jako jsou Akropolis v Aténách, Olympie, Delfy nebo třeba Meteora. Každý, kdo má zájem o historii a kulturu, tak má navštívení těchto míst jako povinnost. Plus je zde samozřejmě i bezpočet dalších méně známých nebo i skoro neznámých pamétek připomínající tuto historickou epochu řeckých dějin.

K tomu velkého věhlasu dosáhla i řecká kuchyně, řadící se k těm nejlepším na světě. Mezi tradiční pokrmy patří dobroty jako jsou gyros, souvlaki, moussaka, řecký salát nebo baklava. K pití si můžete dát ouzo, víno, řeckou kávu nebo třeba frappé.