Španělsko

Španělsko

Španělsko je jihoevropská země známá pro svou rozmanitou krajinou, bohatou kulturou a temperamentní životní styl. Svým návštěvníkům nabízí prakticky vše, na co si vzpomenete. K vidění tak jsou nádherných pláže a moře, úchvatné hory a národní parky, ale také pulsující města nebo malé vesničky. Vedle nemůžou chybět ani vynikající gastronomie a vína.

Španělsko je rozděleno do regionů s různými tradicemi. V takvém Katalánsku se mluví katalánštinou a je zde k prohlédnutí moderní architektura v Barceloně nebo středověké památky v Gironě. Dále třeba Baskicko s jazykem baskičtinou, kde si můžete vychutnat proslulé pintxos (malé obložené chleby) nebo navštívit muzeum Guggenheim v Bilbau.

Na jihu země je Andalusie, kde se narodil flamenco a pozornosti turisty by zde neměly uniknout například nádherné mešity, paláce a zahrady v Granadě, Córdobě nebo Seville. Hlavní město Madrid návtěvníkům nabízí královský palác, muzeum Prado nebo park Retiro. A třeba středozemský přístav Valencie je dějištěm festivalu Las Fallas a také je centrem regionu, ze kterého pochází jedná typická španělská pochutina paella.

Celé Španělsko turisty uhrane svou krásou, pestrostí a atmosférou. A jistě se řadí ke středozemským destinacím, které stojí za podrobnější procestování a seznámení se s tamními reáliemi.