Mallorca - Španělsko

Mallorca

Španělsko

Mallorca je největší ze španělských Baleárských ostrovů. Je to populární turistická destinace pro milovníky slunečného počasí, moře, přírody a kultury. Mallorca nabízí širokou škálu atrakcí jako rušné letoviska, klidné vesničky, písečné pláže, skalnaté zátoky nebo i hornaté prostředí pro turistiku.

Mallorské pláže patří k nejlepším ve Středomoří. Jsou jich zde doslova stovky různých typů a velikostí, od dlouhých písečných pláží po po malé skalnaté zátoky s křišťálovou vodou. Pláže jsou ideálním místem pro relaxování na lehátku, dále si můžete užít plavání v moři, potápění se mezi rybami nebo si zkusit některý z mnoha vodních atrakcí.

Svou krásou a rozmanitostí vás ohromí také příroda na Mallorce, když je zde několik chráněných oblastí, jako například národní park Cabrera nebo pohoří Serra de Tramuntana, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Celkově je zde přiroda vhodná pro pěší nebo cyklistické výlety, dokonce můžete navštívit různé jeskyně nebo třeba pozorovat ptáky.

Dále má Mallorca bohatou kulturu i historii. Je zde mnoho muzeí, které rozhodně stojí za návštěvu. Zajímavé pamětihodnosti jsou katedrála La Seu (Panny Marie) v hlavním městě Palma, klášter Santuari de Lluc nebo historické město Alcúdia.